14/08/2017 |  13:17 ⇒ 19:37 | Аутор: РТРС

Јусеин Болт рекао збогом атлетици

Најбржи човјек на свијету Јусеин Болт опростио се од атлетике и рекао да нема намјеру да се врати том спорту.

"Видио сам превише људи који су се пензионисали и вратили само да би били гори или се осрамотили. Ја не желим да будем један од њих", рекао је Болт у Лондону.

Свјетско првенство у Лондону било је посљедње такмичење на којем је Болт учествовао.

Јамајчанин се у недјељу, посљедњег дана такмичења уз карактеристичну позу и почасни круг опростио од публике од које је добио овације.

На званичном семафору стајала су два времена, свјетски рекорди на 100 и 200 метара, које држи Болт временима 9,58 и 19,19 секунди.

"Заиста сам тужан јер морам да одем. Рекао сам збогом навијачима, али и мојим такмичењима", казао је 30-годишњи Болт.

Он је имао неуспјешно такмичење у Лондону, гдје је освојио само бронзану медаљу у трци на 100 метара, прије него што се повриједио на штафети 4x100.

"Не мислим да ће ово такмичење промијенити оно што сам урадио током каријере. Када сам изгубио на 100 метара, сјећам се да ми је неко рекао да не бринем јер је и Мухамед Али такође изгубио борбу", рекао је.

По његовим речима, доказивао се током читаве каријере, потом рекао збогом свима, а да је због свега "скоро плакао". "Било је близу, али није се десило", додао је.

Болт је каријеру завршио са осам златних олимпијских и 11 свјетских медаља.

Свјетске рекорде у тркама на 100 и 200 метара поставио је на свјетском шампионату у Белину 2009. године.