24/04/2024 |  19:13 | Аутор: Б92

Војводина први финалиста Купа Србије

Фудбалери Војводине први су финалисти националног Купа Србије за сезону 2023/2024.
Фудбалска лопта  (Фото:EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS) -
Фудбалска лопта (Фото:EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS)

"Лале" су у првом полуфиналном дуелу савладали Раднички 1923 у Крагујевцу резултатом 1:0 (0:0).

Једини гол виђен је у надокнади времена, тачније у 91. минуту, када је Сеид Кораћ погодио за пласман Новосађана у меч за трофеј.

Вукан Савићевић је сјајно центрирао, а штопер Војводине главом погодио за велику радост гостујућег тима.

На стадиону "Чика Дача" окупило се 12.000, углавном Крагујевчана, али су на крају поприште овог меча напустили погнуте главе.

Војводина је била бољи тим, диктирала је темпо у већем дијелу сусрета, што је на крају меча признао и тренер Радничког Феђа Дудић.

И статистика је неумољива по том питању, јер је Војводина имала девет шутева ка голу ривала, а Раднички свега два, док је у првом полувремена у свим колонама удараца имала нулу.

У завршници се чинило да ће бити извођени пенали, док се Кораћ није појавио на противничком петерцу и погодио за пласман Воше у финале.