26/02/2018 |  08:23 ⇒ 08:25 | Аутор: РТРС

Нема Јокићевог трипл-дабла, нема побједе Денвера

Кошаркаши Хјустона прекинули су серију побједа Денвера и на гостовању у "Пепси Центру" славили су са 119:114.
Никола Јокић - Фото: ТАНЈУГ
Никола ЈокићФото: ТАНЈУГ

Нагетси су поражени послије четири тријумфа, а још једну одличну партију пружио је центар тима из Колорада Никола Јокић коме су недостајале двије асистенције да четврти меч узастопно заврши са трипл-дабл учинком.

Српски центар је за 31 минут забиљежио 21 поен (7/18 из игре, 0/1 за три, 7/9 слободна бацања), уз 14 скокова, 8 асистенција, блокаду, једну освојену и три изгубљене лопте.

Јокић је у другом дијелу посљедње четвртине постигао 8 поена и дао је велики допринос у повратку свог тима послије минус 17 (100:83) на свега 4 пеона заостатка (110:106) на два минута и 12 секунди прије краја.

Ипак, расположени Џејмс Харден је са 4 везана поена одбио напад Денвера, а 12. узастопни тријумф лидера шампионата, односно 46. у сезони, уз 13 пораза, са пенала су овјерили Џое Џонсон и Крис Пол.

Гости из Тексаса су већ у првој четвртини стигли до двоцифрене предности и предвођени сјајним Харденом на полувремену су имали 14 поена вишка, уз 27 кошева свог најбољег играча (7/12 из игре, 5/8 за три), 4 скока и 5 асистенција за свега 19 минута на терену.

Харден је меч завршио са 41 поеном (11/20 из игре, 6/10 за три), 8 скокова и 7 асистенција, Пол је додао 23, а Ариза 14. У домаћој екипи, која је са учинком 33-16 осма на Западу, ефикаснији од Јокића био је Вил Бартон са 25 поена, уз 7 скокова и 6 асистенција, док је Џамал Мари уписао 19.

Вашингтон је неочекивано лако побиједио Филаделфију са 109:94 и прекинуо серију гостију од седам тријумфа.

Сиксерси су до половине друге четвртине били равноправан ривал, али су Визардси серијим 17:4 на полувремену обезбиједили великих 19 поена вишка (67:48) и касније рутински меч привели крају.

Бредли Бил је био најефикаснији са 24 поена (5 скокова, 8 асистенција), Ото Портер Јуниор је постигао један мање, Кели Обри Јуниор је забиљежио 19, а Марћин Гортат 13 и 10 скокова.

Код гостију је предњачио Џоел Ембид са 25 поена и 10 скокова, Бен Симонс је уписао 6 и по 8 скокова и асистенција, а Дарио Шарић 13 (5/17 из игре, 2/7 за два, 1/2 слободна бацања), 8 скокова, 3 асистенције и украдену лопту за 30 минута.

Визардси су четврти на Истоку са учинком 35-35, док је Филаделфија седма са скором 32-26.

НБА дерби вечери припао је Сан Антонију који је као гост савладао Кливленд 110:94. Кошаркаши Нју Орлеанса славили су након продужетка на гостовању Милвокију 123:121.

Сан Антонио Спарси били су бољи од Кливленд Кавалирса. Спарси су боље играли већим дијелом меча, али су се екипе смјењивале у вођству практично до почетка четврте четвртине када су играчи Грега Поповича преузели контролу. Предност Кливленда ние прелазила девет поена, док су Спарси имали и +16.

Ламаркус Олдриџ је одиграо одличан меч и постигао 27 поена уз шест скокова и три асистениције. Са 22 поена га је пратио Дени Грин, а још петорица играча имала су у Спарсима двоцифрен учинак.

Леброн Џејмс је забиљежио нови дабл - дабл са 33 поена и 13 скокова, а једна асистенција му је фалила за трипл - дабл. Проблем је за Кавсе био што су "двоцифрени" поред Џејмса били још само Џордан Кларксон са 17 и Џеф Грин са три поена мање.

Милвоки је био бољи и убједљивији у првом полувремену и на одмор је отишао са чак 17 поена предности. Ипак, подбацили су домаћи кошаркаши у трећој дионици и постигли су само 19 поена док су њихови ривали бројали до 38 у овом дијелу меча и тако у посљедњу дионицу ушли са +2.

Након велике борбе у посљедњем дијелу меча, Нју Орлеанс је имао предност од два поена на 32 секунде до краја када је Бледсо успио да погоди и испоставило се донесе Баксима продужетак. Миротић је са друге стране уз звук сирене промашио тројуку за побједу.

Рондо је на око минут и по до краја продужетка погодио тројку за 123:119, а Мидлтон је узвратио са два прецизно изведена слободна бацања за 123:121. Мидлтон ипак није погодио тројку за побједу након тога. Нјегов шут блокирао је Миротић и овај дуел је био завршен.

Холидеј је био најефикаснији у Нју Орлеансу са 36 поена. Ентони Дејвис је забиљежио дабл - дабл са 27 поена и 13 скокова, а Рондо је имао 16 поена уз 12 асистенција. Никола Миротић је меч завршио са 14 поена, седам скокова, једном асистенцијом, једном украденом лоптом и четири блокаде.

Крис Мидлтон је предводио Баксе са 25 поена, а по 20 су постигли Јанис Адетокумбо и Ерик Бледсо.

Извор: Спортклуб.рс