latinica  ћирилица
19/06/2018 |  16:01 ⇒ 16:21 | Аутор: РТРС

Азијци први пут побиједили Јужноамериканце!

Фудбалери Јапана направили су мало изненађење на старту Свјетског првенства, савладавши Колумбију са 2:1.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

"Самураји" су прва азијска селекција која је савладала неки тим из Јужне Америке на свјетским првенствима!

Иако је Јуја Осако побједоносни гол постигао 17 минута пред крај меча, кључни детаљ догодио се већ у трећем када је Карлос Санчес руком спријечио гол Јапана.

Добио је директан црвени картон, а ривал пенал из којег је Шинђи Кагава донио Јапану вођство од 1:0.

Колумбијци се нису предали упркос играчу мање, имали су иницијативу у наставку меча и то им се исплатило.

Пет минута прије краја полувремена, послије спортног фаула над Фалкаом, Хуан Кинтеро је сјајним шутом по земљи из слободног ударца надмудио живи зид и голмана Јапана и поравнао резултат.

Међутим, Јапан је искористио бројчану надмоћ у другом полувремену, доминирао је све вријеме и заслужено стигао до историјске побједе.

Јунак је постао Јуја Осако који је послије неколико промашаја коначно савладао немоћног Оспину, ударцем главом послије центаршута Кејсукеа Хонде из корнера.

Колумбији није помогао улазак најбољег играча Хамеса Родригеса у игру са клупе (није био стартер због повреде), иако је плејмејкер Барна имао у завршници добру прилику да изједначи.

Није помогао ни Карлос Бака, у тандему са Фалкаом ниједном није запријетио Јапану, који стиже до можда и кључне побједе у борби за осмину финала.