latinica  ћирилица
09/03/2018 |  21:17 ⇒ 21:17 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Фенер се реванширао Жалгирсу, Калинић и Мицић одлични

Екипа Фенербахчеа побиједила је на гостовању Жалгирис са 85:78 у 25. колу Евролиге.
Евролига (фото:euroleague.net) - Фото: B92
Евролига (фото:euroleague.net)Фото: B92

Изабраници Жељка Обрадовића реванширали су се тиму из Каунаса за пораз у првом дијелу сезоне, када је Жалгирис славио у Истанбулу.

Фенербахче је остварио 18. побједу у Евролиги, док је екипа Шарунаса Јасикевичуса доживјела десети пораз.

Актуелни шампион Европе до тријумфа је дошао због одличног другог полувремена. Фенер је овај дио игре добио са и тиме заслужено дошао до победе.

Никола Калинић одиграо је сјајан меч за турски клуб, пошто је за 25 минута остварио учинак од 12 поена, шест асистенција и два скока. Марко Гудурић убацио је четири поена уз четири асистенције, док је најефикаснији био Костас Слукас са 15 поена.

Василије Мицић пружио је добру ролу завршивши меч са 11 поена, пет асистенција, два скока и украдене лопте. Јанкунас је предњачио у поенима са 15, док је Пенгос убацио 14.

Фенер је на другом мјесту Евролиге са скором 18/7, док је Жалгирис пети са 15/10.