09/03/2018 |  09:08 ⇒ 09:17 | Аутор: РТРС

Лајовић лако до другог кола у Индијан Велсу

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у друго коло Мастерса у Индијан Велсу.
Душан Лаовић - Фото: Getty Images
Душан ЛаовићФото: Getty Images

Послије лошег почетка године и пет пораза у шест мечева Душан Лајовић заиграо је како умије у Калифорнији и са 6:4. 6:4 елиминисао Лукаса Лацка из Словачке. Меч је трајао сат и 22 минута.

Српском тенисеру је у првом сету био довољан један брејк да стигне до предности, док је у другом сету било за нијансу неизвјесније.

Лајовић је повео са 2:0, али је словачки тенисер успеи да врати брејк и изједначи на 2:2. Српски тенисер је потом у седмом гему направио одлучујући брејк, да би у десетом искористио прву меч лопту за пласман у друго коло првог мастерса у сезони.

Он ће у наредном колу играти против Хјеона Чунга из Јужне Кореје. То ће бити први медђсобни дуел њих двојице.

Своје мечеве првог кола у Индијан Велсу у петак увече играју Виктор Троицки и Ласло Ђере.

Троицког чека најбољи мађарски тенисер, Мартон Фучович, противник Ласла Ђереа је Американац Тим Смичек.

Филип Крајиновић, двадесетпети носиалц, креће од другог кола, а ривал ће му бити квалификант из Сједињених Држава, Мичел Кругер.

У другом колу стартује и Новак Ђоковић. Он је десети носилац, а први противник биће му победник меча Јапанца Итоа и Американца Норија.