latinica  ћирилица
24/11/2017 |  12:55 | Аутор: РТРС

Покренута процедура за израду идејног рјешења за Доњу Градину

Министарство просвјете и културе Републике Српске покренуло је процедуру јавне набавке услуге - конкурс за израду идејног урбанистичко-архитектонског рјешења меморијалног центра у Спомен-подручју Доња Градина, који је међународног карактера и отворен за сва заинтересована физичка и правна лица до 24. јануара 2018. године.
Министарство просвјете и културе Републике Српске - Фото: РТРС
Министарство просвјете и културе Републике СрпскеФото: РТРС

"У оквиру рјешења меморијалног центра планира се реализација објеката и садржаја: прилазни плато, макета, музеј - административни и образовно-истраживачки центар са техничким блоком, плато за комеморације и манифестације, вјерски објекти Срба, Јевреја и Рома, те споменици жртвама и настрадалој дјеци", саопштено је данас из Министарства просвјете и културе Српске.

У опису предмета јавне набавке наглашено је да је простор Спомен-подручја Доња Градина једно од стратишта система јасеновачких логора који су се простирали у ширем појасу уз ријеку Саву.

Тендерску документацију, са свим неопходним информацијама у вези са конкурсом, учесници могу добити у просторијама Министарства просвјете и културе Српске сваког радног дана од 9.00 до 15.00 часова, путем препоручене пошиљке са повратницом или електронске поште, а уколико су испоштовали откупну процедуру.

Сви заинтересовани кандидати имају право увида у тендерску документацију у просторијама Министарства просвјете и културе сваким радним даном и прије њеног откупа, а на начин за који се опредијели кандидат.

Увид у тендерску документацију се не сматра откупом тендерске документације.

У обавјештењу о јавној набавци наведене су све појединости и инструкције за уплате у вези са начином откупа тендерске документације за израду идејног урбанистичко-архитектонског рјешења меморијалног центра у Спомен-подручју Доња Градина, као и инструкције за уплате из иностранства.

Логор Доња Градина формиран је 1942. године у систему усташког логора Јасеновац, а био је активан све до завршетка Другог свјетског рата 1945. године и слома Независне Државе Хрватске.

Доња Градина је била једно од највећих стратишта јасеновачког логора, гдје су убијани махом Срби, Јевреји и Роми.

Извор: СРНА