11/10/2017 |  08:51 ⇒ 11:42 | Аутор: РТРС

Фудбалски геније одвео Гаучосе на Мундијал (ВИДЕО)

Лионел Меси одвео је Аргентину на Свјетско првенство и по ко зна који доказао свој невиђени таленат.
Лионел Меси (ФОТО: bleacherreport.com) -
Лионел Меси (ФОТО: bleacherreport.com)

Аргентина је синоћ успјела да побиједи на гостовању Еквадор резултатом 3:1 и тако се пласира на Мундијал у Русију.

Ипак, није све најбоље почело за Гаучосе. Ибара је довео Еквадор у 38. секунди у вођство. Али након тога на терену је постојао само један играч, а то је чаробњак Меси. Прво је у 12. минути након дуплог паса са Ди Маријом изједначио на 1:1.

Потпуни преокрет десио се у 20. минуту када Меси опет користи грешку одбране Еквадора и постиже свој други гол. Коначан резултат постигнут је у 62. минуту када је Меси у свом стилу, нанизао неколико играча Еквадора и мајсторским лобом постигао свој хет-трик за 3:1. Меси је овим мајсторством дошао до 61 поготка за Аргентину у 122 наступа и тако се додатно учврстио на првом мјесту најбољих голгетера у историји аргентинске репрезентације. Испред Габријела Батистуте, који је постигао 54 гола и Ернана Креспа, стријелца 35 гола. А легендарног Марадону и његова 34 гола, Меси је "прескочио" још прије четири године!