10/10/2017 |  14:40 ⇒ 14:41 | Аутор: РТРС

Аустралија елиминисала Сирију, два гола Кејхила

Фудбалери Аустралије пласирали су се у интерконтинентални бараж за пласман на Светско првенство 2018, пошто су у Сиднеју послије продужетака побиједили селекцију Сирије са 2:1.
Свјетско првенство у фудбалу 2018. у Русији - Фото: Novosti.rs
Свјетско првенство у фудбалу 2018. у РусијиФото: Novosti.rs

Послије регуларних 90 минута резултат је био 1:1, колико је било и у првом мечу баража азијских квалификација одиграном прошлог четвртка у Малезији.

Побједник овог двомеча ријешен је после продужетака, а одлучујући гол постигао је Тим Кејхил у 109. минуту.

Омар ал-Сома је претходно довео Сирију у вођство у шестом минуту, а изједначио је Кејхил.

Други гол Аустралије био је 50. погодак Кејхила у дресу репрезентације. Он је тако постао 59. фудбалер у историји који је за национални тим постигао 50 голова.

Аустралију од пласмана на Свјетско првенство у Русију сада дијели још један корак. Та селекција ће у интерконтиненталном баражу играти против четворопласиране екипе из ЦОНЦАЦАФ зоне.

Извор: РТС, Агенције