latinica  ћирилица
22/08/2017 |  20:03 ⇒ 21:49 | Аутор: РТРС

Астана савладала Селтик, али није стигла заостатак

Шкотски Селтик је прва екипа која се ове сезоне пласирала у Лигу шампиона кроз квалификације.
Астана - Селтик (фото:Twitter) -
Астана - Селтик (фото:Twitter)

Селтик је у првом мечу био убједљив над Астаном резултатом 5:0, па је питање проласка у групну фазу практично било ријешено.

Међутим, храбра Астана је данас пред своју публику изашла са јасним циљем и вјером да може стићи тих пет погодака заостатка. Међутим, дали су четири, али и примили три гола.

На полувремену резултат је био неријешен - 1:1. Ајер је постигао аутгол у 26. минуту за вођство Астане, а Синклер јр изједначио на 1:1 у 34. минуту.

Астана је у другом полувремену постигла три гола преко Мужикова (48.) и Твумасија (49. и 69.) и 21 минуту прије краја сусрета казахстанском представнику су требала још два гола за пролазак. Ипак, у 81. минуту Нтџам је срушио све снове Астани када је постигао за 4:2. Коначних 4:3 поставио је Грифитс у 90. минуту.

Извор: Кликс