latinica  ћирилица
08/08/2017 |  22:45 ⇒ 22:47 | Аутор: РТРС

Реал Мадрид освојио Супер куп Европе

Реал Мадрид је савладао екипу Манчестер јунајтеда са 2:1 и тако освојио Супер куп Европе.

Изабраници Зинедина Зидана током већег дијела меча били су бољи противник, док је екипа Жозеа Муриња играла у интервалима.

Мадриђани су до гола предности стигли у 24. минуту када је из контроверзне ситуације поготак дао Каземиро. Наиме, Бразилац се налазио у малом офсајду послије лопте коју је послао Дани Карвахал.

Ипак, судије то нису видјеле па је "Краљевски клуб" повео са 1:0. До краја полувремена резултат на семафору се није мијењао.

У наставку меча видјели смо још већу борбу, а први до гола поново су стигли играчи Реала. Бејл и Иско су одлично одиграли дупли пас, а потом је Шпанац лако савладао Де Хеу.

Убрзо је услиједио одговор Манчестер Јунајтеда, који преко Лукакуа долази до 2:1. Голу је претходио сјајан шут Матића, послије чега се лопта одбила до Белгијанца који је смањио резултат.

Међутим, до краја меча није било промене на семафору, па је екипа Реал Мадрида освојила Супер куп Европе!

Немања Матић одиграо је свих 90 минута и пружио је добру партију у првом званичном мечу за Манчестер