28/03/2017 |  10:25 | Аутор: РТРС

М. Ситију казна од 40.000 евра због инцидента против Ливерпула

Фудбалски савез Енглеске казнио је Манчестер Сити са 35.000 фунти (око 40.000 евра) због понашања играча током утакмице са Ливерпулом, која је завршена резултатом 1:1.
Барнли - Манчестер Сити - Фото: Getty Images
Барнли - Манчестер СитиФото: Getty Images

Сити је прихватио кривицу за оптужбе због неспортског понашања, јер није осигурао да се његови играчи понашају прикладно током утакмице.

Непримјерена реакција фудбалера Ситија услиједила је након 50. минуте, када је судија Мајкл Оливер досудио једанаестерац за Ливерпул.

Џејмс Милнер је погодио са бијеле тачке, а бод "грађанима" донио је Серхио Агуеро голом у 69. минути.

Због приговарања судији Гаел Клиши, Роберто Фирмино и Давид Силва добили су жути картон послије досуђеног пенала.

Након 29 одиграних кола, Манчестер Сити са 57 бодова је на трећем мјесту, док је Ливерпул четврти са бодом мање, али и утакмицом више.

Извор: Агенције