18/02/2017 |  21:36 | Аутор: РТРС

Куп Италије: Мачван поново јунак, Армани у финалу

Кошаркаши Арманија пласирали су се у финале Купа Италије пошто су у полуфиналу савладали екупу Ређо Емилије – 87:84.
Милан Мачван (фото: StarSport) -
Милан Мачван (фото: StarSport)

Послије првих десет минута, екипа Ређо Емилија имала је осам поена предности, али су домаћини до одласка на одмор успјели да изједначе резултат.

Гости су у наставку били бољи противници на паркету и послије треће дионице имали су +5. Ипак, Армани у посљедњем кварталу полако топи предност Ређине, прије свега поенима Давиде Паскола и Андера Ћинћарина.

Минут прије краја резултат је био изједначен 81:81, а онда је Ћинћарини погодио тројку, а српски кошаркаш Милан Мачван још једном тројком повећава предност.

Гости су успјели да до краја смање предност, али се резултат није мијењао.

Најефикаснији у побједничком саставу био је Раким Сандерс са 22 поена, а пратио га је Пасколо са 14, док је Милан Мачван постигао седам, уз пет скокова и једну асистенцију.

Мирослав Радуљица меч је завршио са девет поена и три асистенције.

У пораженом саставу Арадори је додао 14 поена Арадорија, 13 је убацио Де Николао, а по 12 су постигли и Рејнолдс и Дела Вале.