18/02/2017 |  16:58 ⇒ 21:54 | Аутор: РТРС

Звезда сигурна против Пазара

Фудбалери Црвене звезде савладали су на Маракани екипу Новог Пазара резултатом 2:0, у 22. колу Суперлиге Србије.
Црвена Звезда (Фото:StarSport) -
Црвена Звезда (Фото:StarSport)

Пред око 15.000 навијача на стадиону "Рајко Митић", шампион Србије је рутински уписао прва три проqећна бода. Звезда је доминирала од старта меча, док гости нису успјели озбиљније да припријете на овом сусрету.

Срђан Плавшић је и на припремама наговијестио да би могао да заблиста у наставку првенства. Био је константна опасност за госте, а добру игру крунисао је и голом у самој завршници првог полувремена. Шутирао је Плавшић са дистанце, а голман Живковић је очајно интервенисао. Лопта је искусном чувару мреже прошла испод руке, и погодила мрежу.

Црвено-бијели су до краја рутински задржали предност, а Петковић је голом у 82. минуту оверио побједу домаћих. Овај дуел остаће упамћен и као повратнички Ненада Милијаша.

Црвено-бијели су први на табели са 57 бодом, док је екипа Новог Пазара посљедња са 12 бодова.