17/11/2014 |  12:42 | Аутор: Б92

Италија: Ухапшено 16 хрватских хулигана

Италијанска полиција ухапсила је 16 хрватских хулигана због насиља и прекида утакмице квалификација за Европско првенство, када су на терен бацали бакље.

Утакмица између Италије и Хрватске, која је завршена неријешеним резултатом 1:1, два пута је прекидана, а судија је у другом полувремену чак послао играче у свлачионицу док се не ријеши проблем.

Утакмица је у првом полувремену била прекинута само кратко, а касније на десет минута, када су навијачи на трибини изавали мали пожар. Полиција је интервенисала и на крају је одиграно посљедњих 17 минута меча.

Селектор Хрватске Нико Ковач који је апеловао на навијаче да се смире, рекао је да то није фудбал.

"Ово није права слика наше земље и нашег народа", закључио је Ковач.

Хрватски навијачи су убацивали бакље на терен приликом изједначујућег гола у 15. минуту, а своју екипу су бодрили уз усташке повике "За дом спремни" и "Ајмо усташе".