11/10/2014 |  19:54 | Аутор: РТРС

Србија ремизирала на гостовању у Јерменији

Фудбалери Србије ремизирали су са Јерменијом (1:1) у свом првом квалификационом мечу за Еуро 2016.

Играчи Дика Адвоката одиграли су добро прво полувријеме утакмице, у којем су створили неколико прилика. Голу фудбалера Јерменије пријетили су из прекида Ивановић и Ђорђевић, као и Коларов ударцем са дистанце. Најбољу прилику у првом дијелу сусрета пропустио је у 37. минуту Тошић који у противничком казненом простору није искористио сјајно проигравање Матића.

Међутим, Србија је доста лошије ушла у друго полувријеме. Јермени су неколико пута стварали вишак играча и надигравали одбрану Србије.

Бољу игру фубралери Јереминије крунисали су голом Арзуманјана у 73. минуту утакмице. У 82. минуту Саркисов је гурнуо лопту кроз ноге Митровићу који му је улетио тијелом у путању и судија је показао на бијелу тачку. Стојковић у два наврата брани и спашава Србију дебакла на отварању квалификационог циклуса. Бод Србији донио је Зоран Тошић сјајним ударцем са 17 метара у 90. минуту сусрета.

У другом мечу групе И од 20.45 часова састају се Албанија и Данска.